طراحی : گروه تحلیل و توسعه فناوری اطلاعات

   EN
به سایت جشنواره بین المللی تئاتر معلولین خوش آمدید
  
۱۳۹۵/۰۵/۰۲
خلاصه ای از سومین جشنواره بین المللی تئاتر معلولان مهر آئین آذرماه ۱۳۸۶
جشنواره سوم بین المللی مهر آیین، از هر جهت نشان دهنده جهش بلند در روند حرکتی نمایشی موسوم به تئاتر معلولین محسوب می شود. سومین جشنواره بین المللی از لحاظ تعداد نمایش ها، تنوع و طرح قصه ها و مضامینی که کمتر گفته شده بود، از جهت ورود کارگردانان جدید به این عرصه و از بابت برگزار کنندگان و داوران جشنواره حائز اهمیت بود. همه ما کم و بیش خبر داریم که از تولد جشنواره مهر آیین مدت زمان زیادی نمی گذرد اما با برگزاری جشنواره سوم و اجرای نمایش ها، داوران و برگزار کنندگان و تماشاگران به حرفه ای بودن اجراها معترف بوده و از این همه توانایی معلولان انگشت به دهان مانده بودند.
این جشنواره با اجرای 39 نمایش ایرانی و 5 نمایش در بخش بین المللی از بیستم آذر ماه 1386 بمدت 4روز شروع به کار کرد. در این جشنواره بیش از 220 اثر نمایشی به دبیرخانه رسیده بود که از بین آنها 73 اثر بازبینی شده و در نهایت 39 نمایش به جشنواره راه پیدا کرد.
 در بخش بین المللی در نهایت 6 کشور اعلام آمادگی کردند و از این تعداد فقط گروه کشور تایلند انصراف داد. گروه های نمایشی این دوره از جشنواره شامل 19 گروه نمایش در بخش معلولان جسمی حرکتی، 9 گروه ناشنوا، 7 گروه معلولان ذهنی، یک گروه نابینا و سه گروه تلفیقی بود. این گروه ها از کشورهای سوئد، ارمنستان، لهستان، اوگاندا و عراق شرکت کرده بودند.
منتخب های سومین جشنواره بین المللی تئاتر معلولین  آذرماه 1386 
بروشور:
«احمد رضا آخوند زاده» برای نمایش «ما می توانیم» از قوچان
طراحی و ساخت عروسک
«رجبعلی فلاح» برای نمایش « ماهی ها » از بابل
موسیقی
رتبه سوم: « عبدالرضا سهرابی» و « علی اسدی» و «علی پیل آرام» برای نمایش « اینجا کربلاست» از میناب
رتبه دوم: «مهدی حسینی» برای نمایش «ما می توانیم» از قوچان
رتبه اول: « اتابک وثوقی» برای نمایش« زال و سیمرغ» از تهران
طراحی لباس
رتبه سوم: «اعظم دلداده» برای نمایش «مهر گیاه» از قم
رتبه دوم: « الهام احمدی» برای نمایش« زال و سیمرغ» از تهران
رتبه اول: «نگار زرگر امینی» و «مریم شاملو» برای نمایش «یک هدیه با خجالت» از تهران
طراحی صحنه
رتبه سوم: «نگار زرگر امینی» و «مریم شاملو» برای نمایش «یک هدیه با خجالت» از تهران
رتبه دوم: «رضا کناریوند» برای نمایش « وقتی گو دو بیاید» از ایلام
رتبه اول: «اعظم دلداده» برای نمایش «مهر گیاه» از قم
نمایشنامه نویسی
رتبه سوم( مشترک) : «گودرز ظاهری» نویسنده « ناف برون» از مسجد سلیمان
رتبه سوم( مشترک) : « هادی سروری» نویسنده « سرزمین سفید» از تهران
رتبه دوم(مشترک) : « مرضیه نظری» نویسنده « وارش یزدون» از بابل
رتبه دوم( مشترک): « غزال زرگر امینی» نوسینده « یک هدیه با خجالت» از تهران
رتبه اول ( مشترک) « مهرداد نظام آبادی» نویسنده « زال و سیمرغ» از تهران
رتبه اول(مشترک): « سید مهدی فرجامی» نویسنده « کلوپ درمان بدشانسان» از تهران
نمایش های میدانی
رتبه سوم: «یوسف رنجبر» برای نمایش «چهارده مروارید» از میناب
رتبه دوم: «حسن سبحانی» برای نمایش « پنت گراز» از میناب
رتبه اول: «جلال بلوکی» برای نمایش «دیروز-امروز-  فردا» از مشهد
بازیگر مرد:
بخش جسمی-حرکتی
رتبه سوم( مشترک): «میلاد بهمنی» برای نمایش « ناف برون» از مسجد سلیمان
رتبه سوم(مشترک): «علی ذاکری» برای نمایش « اینجا کربلاست» از میناب
رتبه دوم (مشترک): «ناصح قدمی» برای نمایش «پیک نیک در میدان جنگ» از سنندج
رتبه دوم (مشترک): «سید رضا علوی» برای نمایش «آخر عزیز دلم» از تهران
رتبه اول (مشترک): « سید مهدی فرجامی» برای نمایش « کلوپ درمان بدشانسان» از تهران
رتبه اول (مشترک): «دانیال محمودی» برای نمایش « ناف برون» از مسجد سلیمان
بخش ذهنی
رتبه سوم( مشترک): «مهدی افراسیابی» برای نمایش « تب خال» از کرمانشاه
رتبه سوم(مشترک): «مرتضی محبوبی» برای نمایش « تب خال» از کرمانشاه
رتبه دوم (مشترک): «مسعود ترکوند» برای نمایش « ناف برون» از مسجد سلیمان
رتبه دوم (مشترک): «محمد هادی روستایی» برای نمایش « گل یاس» از شهرکرد
رتبه اول (مشترک): «شیث حسینی» برای نمایش « دایر مثبت» از بوشهر
رتبه اول (مشترک): «محسن ریاحی» برای نمایش « باور کن این نمایش نیست» از شهرکرد
بخش ناشنوا
رتبه سوم: « محمد رضا آشنا» برای نمایش « بازی تمام شد» از بوشهر
رتبه دوم: « روح الله نوری» برای نمایش « از خاک تا افلاک» از گنبد کاووس
رتبه اول : « محمد عظیمی» برای نمایش « زال و سیمرغ» از تهران
بخش نابینا
رتبه سوم: «محمد علی طاهری» برای نمایش «آخ عزیز دلم» از تهران
رتبه دوم: « غفار تقی خانی» برای نمایش « پلکان» از تهران
رتبه اول : « ابوالفضل قاسمی» برای نمایش « پلکان» از تهران
برگزیده کودک
« مجید تفرشی» برای نمایش «پلکان» از تهران
بازیگری همراه
رتبه سوم: « حسن ملک زاده» برای نمایش « از خاک تا افلاک » از گنبد کاووس
رتبه دوم: « حسین زلفیان» برای نمایش « وارش یزدون» از بابل
رتبه دوم: «مجید محمدیان» برای نمایش « وقتی گو دو بیاید » از ایلام
بایگران زن:
جسمی -حرکتی
رتبه سوم (مشترک): «سارا عنایی» برای نمایش « ناف برون» از مسجد سلیمان
رتبه سوم(مشترک): «زهرا کوهی فایق» برای نمایش « باور کن این نمایش نیست» از شهرکرد
رتبه دوم (مشترک): «نسرین خدری» برای نمایش « ناف برون» از مسجد سلیمان
رتبه دوم (مشترک):  «ندا حاجی بابایی» برای نمایش «آخ عزیز دلم» از تهران
رتبه اول : « مهرانگیز شریفی» برای نمایش «مروارید عاشق» از آبادان
بخش ذهنی
رتبه سوم: «شنو قادری» برای نمایش « تب خال» از کرمانشاه
رتبه دوم: « سعیده حاج حسینی» برای نمایش« یک هدیه با خجالت» از تهران
رتبه اول : « مهر انگیز شریفی» برای نمایش «مروارید عاشق» از آبادان
بخش ناشنوا
« المیرا رشنواد» برای نمایش « زال و سیمرغ» از تهران
بخش نابینا
رتبه دوم : « راضیه یگانه» برای نمایش « پلکان» از تهران
رتبه اول: «زینب جلیلی» برای نمایش « ناف برون» از مسجد سلیمان
برگزیده کودک
«سارا خیری» برای نمایش « ناف برون» از مسجد سلیمان
بازیگران همراه
رتبه دوم: « مارال ایزدبخش» برای نمایش « بازی تمام شد» از بوشهر
رتبه اول: « مرضیه نظری» برای نمایش « وارش یزدون» از بابل
کارگردانی
جایزه ویژه: «رجبعلی فلاح» کارگردان نمایش « ماهی ها » از بابل
رتبه سوم : « مرتضی درزی» کارگردان نمایش « وارش یزدون» از بابل
رتبه دوم : « هاتف دوستدار» کارگردان نمایش« یک هدیه با خجالت» از تهران
رتبه دوم : « جواد رادمرد» کارگردان « ما می توانیم» از قوچان
رتبه اول: « سید مهدی فرجامی» برای نمایش « کلوپ درمان بدشانسان» از تهران
رتبه اول : « مهرداد نظام آبادی» کارگردان نمایش  « زال و سیمرغ» از تهران
نمایش برگزیده
« زال و سیمرغ » نویسنده « مهرداد نظام آبادی » از تهران


بولتن جشنواره را از اینجا دانلود کنید


 

 
منبع : پایگاه اطلاع رسانی تئاتر معلولین
تعداد بازدیدها : ۳۴۶